Facebook Google+ Twitter

Izrael chce unieważnić obywatelstwo czterech Arabów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-05 20:48

Izrael chce unieważnić obywatelstwo czterech izraelskich Arabów, którzy mieszkali w krajach uznawanych przez państwo żydowskie za wrogie. Poinformował o tym minister spraw wewnętrznych Eli Yishai.

Czterej izraelscy Arabowie wyjechali z kraju w latach 70. i mieszkali między innymi w Libanie i Tunezji. Państwo żydowskie uznaje te kraje za wrogie. Mężczyźni ci trenowali członków Organizacji Wyzwolenia Palestyny, czyli byli zaangażowani w działalność, którą Żydzi uznają za zagrażającą Izraelowi. Eli Yishai zapowiedział, że w związku z tym mężczyźni po powrocie do kraju zostaną aresztowani, a ich obywatelstwa unieważnione.

Parlamentarzyści z ugrupowań arabskich zaprotestowali. Afou Agbaria z partii Hadash zażądał od ministra infrastruktury informacji, o co dokładnie czterej mężczyźni są oskarżani. - Jeśli oskarżenia się potwierdzą, osoby te powinny stanąć przed sądem - powiedział poseł. Dodał, że tak się działa w krajach demokratycznych.

Izraelskie obywatelsko można stracić za działalność zagrażającą bezpieczeństwu państwa. W zeszłym roku Kneset dał ministrowi możliwość zabierania obywatelstwa izraelskim Arabom zamieszanym w działalność terrorystyczną.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.