Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2879 miejsce

Izrael czy Palestyna – kto ma rację?

Na Bliskim Wschodzie wrze. Zaostrza się konflikt izraelsko-palestyński. Codziennie spadają rakiety, trwają bombardowania – świat krytykuje Izrael, ale czy słusznie?

Eksplozja. / Fot. Jerry Pank SXC.HUPaństwo żydowskie położone jest na Bliskim Wschodzie, sąsiaduje z krajami odmiennej od judaizmu religii. Z Libanem, Syrią, Jordanią i Egiptem. Być może to jest jeden z głównym powodów, dlaczego Hamas chce zniszczyć to państwo... No właśnie... Kto zaczął? Dlaczego Izrael zaatakował?

Światowe media przedstawiają nieduże państwo żydowskie nieco nieobiektywnie. Najpierw pokazują, jaki to Izrael jest straszny i morderczy, a dopiero później czasem wspominają (choć nie zawsze) kto tak naprawdę do całej wojny doprowadził. Może dlatego, że nie ukrywajmy, świat w dużej mierze nie przepada za tym krajem, co dowodzi, że antysemityzm jest ciągle żywy. Nie często mówi się, że już od dłuższego czasu na ziemię świętą spadało wiele pocisków z terytorium kontrolowanego przez Hamas, mimo rozejmu, jaki obowiązywał obie strony, jednak o tym się w mediach zasadzie nie mówiło.

Teraz, kiedy strona izraelska postanowiła zacząć się bronić, wiele państw zaczęło oskarżać Izrael o ludobójstwo. Owszem – nic nie usprawiedliwi, żadnej wojny. Życie każdego człowieka jest bezcenne. Jednak nie dziwimy się ludności Izraela, która w ostatnim czasie musiała przebywać w bunkrach, chroniąc się przed rakietami wystrzeliwanymi przez Hamas. Każdy kraj, który byłby atakowany z sąsiedniego terytorium, z pewnością interweniowałby militarnie, w obronie obywateli – tak też zrobił Izrael. Żydzi, którzy byli prześladowani przez lata, szczególnie w czasie wojny, są zdeterminowani, by się bronić, zwłaszcza, że w Izraelu nie żyje ich wielu.

Dlaczego zatem Hamas atakuje? Czy chce śmierci cywilów? "Kierownictwo" tejże organizacji dobrze wie, że państwo żydowskie nie pozostanie obojętne na takie zaczepki, a jednocześnie wie, że świat i tak skrytykuje Izrael. Wygląda na to, że organizacja ta, zwana też organizacją terrorystyczną, świadomie posyła swoich ludzi na śmierć. Może najpierw powinniśmy się zastanowić nad tym, jak ostudzić zapał Hamasu do likwidacji Izraela i nauczyć Palestyńczyków tego, co głosi ich religia – pokoju i tolerancji, gdyż to największe wartości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

Yewgienij Szulin
  • Yewgienij Szulin
  • 15.04.2011 17:29

Gdyby na świecie nie było żydów i ich pazernych nawyków(liczy się tylko kasa, kasa...i kasssaa) to wszystko wyglądałoby inaczej.Gdyby ten koczowniczy naród od dawna miał swoje miejsce na ziemi to wielu historii można było uniknąć.A tak domagają się akceptacji państwa którego żydowskie USA(przyjrzyjcie się rządzącym oraz tym co za nimi stoją.Tam jest cała plejada "gwiazd z kryminalną przeszłością) i paru sojuszników-wazeliniarzy tegoż rzekomo kraju wolności,zrobili najazd na Palestynę i siłą upchnęli ten nie bez powodu ciemiężony naród.(tak z ciekawości...czy od tak eksterminuje się dobrych i niewinnych ludzi??)To jedyna nacja na świecie która od narodzin Chrystusa regularnie dostaje po dupie.Na pewno nie za to że, są podobno tacy świetni.
Skoro kiedyś było państwo żydowski to, wiecie co powinni teraz zrobić dzieci rdzennych amerykanów by pomścić brutalne mordy na ojcach i matkach? Odpowiedzcie sobie sami....jeśli propaganda i żałosne, kłamliwe media nie zrobiły wam papki z mózgów. Miałem doskonałe porównanie tego co dzieje się w Palestynie pod okupacją żydowską a tym co piszą i pokazują pejsate media.
A może dla odmiany pojedziemy np do Korei Płn i wygonimy tego imbecyla kim dzong ila i założymy jakieś fajne państwo?Ciekawe komu by się to spodobało.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niech autor najpierw zapozna się z historią, zanim zacznie bronić jakiejś strony konfliktu. To nie Palestyńczycy wywołali 10 wojen ale Izrael z krajami arabskimi, bo mu USA dało broń (też nuklearną, wbrew konwencjom o jej nierozprzestrzenianiu). Izrael okupuje ziemie arabskie z których dziesiątki lat temu ONZ nakazało mu "natychmiastowe wycofanie" (Izrael łamie najwięcej rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ ze wszystkich krajów Ziemi), więc jakaż głupota czy obłuda musi płynąć z ust kogoś kto piętnuje Palestyńczyków walczących o niepodległość własnej okupowanej ojczyzny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prawda jest taka, że Izrael prowadzi u siebie politykę apartheidu. W ten sposób pokoju i edukacji ich 'nie nauczymy' ( trochę strasznie to brzmi).

Bieda a nie religia jest główną pożywką dla terrorystów.

Sprowadzanie wszelkiej krytyki Żydów do antysemityzmu jest śmieszne.

Pozdrawiam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przepraszam ,ze nie zacytowałam co powiedział rzecznik rządu Izraela ,ale jego wypowiedz jest tak zakłamana ,ze aż żałosna.
Uważasz ,ze ludzie z organizacji humanitarnych byliby na tyle głupi ,żeby pchać sie w w sam środek konfliktu nie informując o tym strony izraelskiej ? O jakiej pomyłce jest mowa ? Konwoje te są w BARDZO widoczny sposób oznaczone właśnie po to by ich nie pomylić.
Może będziesz tez w stanie następne pomyłki Izraela tez wyjaśnić ?
Dlaczego Izrael używa broni chemicznej - bomb z białym fosforem ?
Dlaczego bombardują budynek do którego wcześniej sami zagonili ludzi z okolicznych domów ?
I takie pytania retoryczne na które nie oczekuje odpowiedzi .
Dlaczego nie pokazują zabitych ludzi rozpoznanych jako członków Hamasu ?
Dlaczego nie pozwalają miedzynarodowym reporterom zbliżyć sie do Strefy Gazy ,czy maja cos do ukrycia ?
A wracajac do twojego tekstu piszesz w nim cytat "(...)Żydzi, którzy byli prześladowani przez lata, szczególnie w czasie wojny, są zdeterminowani, by się bronić, zwłaszcza, że w Izraelu nie żyje ich wielu."
Jakoś nie mogę uwierzy w to ,ze na wojnę z Palestynczykami wysyła sie schorowanych starszych ludzi ,którzy przeszli juz swój koszmar w życiu.Prawda jest taka ,ze większość tych ludzi ,która do końca swoich dni powinna być otoczona szczególną troska ,jest przez państwo Izrael zaniedbywana ,te wszystkie fundacje ,które żądają pieniędzy jako odszkodowania za holokaust rzucają dla tych ludzi ochłapy za które ciężko przeżyć.Ci właśnie ludzie ,którzy przeszli przez piekło wracają do miejsc zagłady swoich bliskich ,bo są otaczani wieksza troska nic we własnym kraju.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cytat "(...) rzecznik rządu Mark Regev powiedział tylko, że Izrael całkowicie wspiera pracę ONZ i innych organizacji humanitarnych w Strefie. - Zrobimy co potrzeba aby ułatwić im pracę - powiedział. I dodał: - W tych trudnych dniach musimy pracować razem."

Edi78, wyciągasz cytaty z kontekstu, szkoda, że nie podasz co na to Izrael. Owszem, tak twierdzi rzecznik ONZ, ale nie znaczy to, że się nie myli. Jest to nie wątpliwie kwestia sporna, bo również i ja nie muszę mieć racji. Jednak uważam, że doszło do pomyłki, to jest wojna, a na wojnie pomyłki też się zdarzają.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cytat "Według rzecznika ONZ, Richarda Mirona, strona izraelska wiedziała o przejeździe konwoju UNRWA. Mimo to kolumna samochodów została ostrzelana z działa czołgowego, gdy zbliżyła się do Erezu na granicy Izraela i Strefy. Zginęło dwóch palestyńskich kierowców."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pierwsze słyszę o ostrzelaniu konwoju ONZ. Jeśli faktycznie tak się stało, to wątpię, by było to celowe, zamierzone działanie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Agenda ONZ oskarżyła Izrael o zbombardowanie w ubiegłą niedzielę budynku w Gazie, do którego wcześniej wojsko izraelskie zapędzilo około 110 cywilów - w wyniku tego nalotu 30 zabitych.

Izraelczycy ostrzelali w czwartek konwój ONZ, zabijając przy tym dwie osoby. To zadecydowało o zawieszeniu przez UNRWA (Agencja Narodów Zjednoczonych dla Pomocy Uchodźcom Palestyńskim) pomocy w Strefie Gazy.

To nie jest propaganda Hamasu tylko wiadomosci przekazywane przez ONZ czy oni tez sa antysemitami ??

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najlepiej powiedziec antysemityzm. Czytajac jednak historie tego regionu mam wrazenie ,ze to jednak mieszkancy Gazy i Autonomii Palestynskiej najwiecej stracili w tym konfikcie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zamierzone manipulowanie medialnymi obrazami i informacjami, ma wskazać Żydów, jako okrutników i agresorów.
Okazuje się skutecznie, bo wszyscy bezmyślnie przyjmują te opinie.
Czy nie warto zadać sobie trud prześledzenia obrazów pokazywanych przez tv?
Izrael jest dobrze zorganizowanym państwem, ludzie mają pracę i żyją w dostatku.
Palestyńczycy, którym chce się pracować, też tam znajdują zatrudnienie.
W Izraelu, nie widzi się tabunu mężczyzn w sile wieku i wyrostków, ganiających z kamieniami, prowokujących żołnierzy do odpowiedzi.
Oczywiście, Arabowie nie kochają Żydów i to wykorzystywane jest przez różne grupy interesu. Wspierają oni finansowo terrorystów z Hamas, dla których życie Palestyńczyków jest o tyle dobrem, dopóki znajdują tam chętnych "męczenników" w imię Allacha.
Terrorystów unieszkodliwić, a ludziom dać pracę; bo pokolenia już żyją z pomocy humanitarnej, a w podzięce bezustannie stwarzają zagrożenie w tym regionie.
Nie wolno tolerować terroryzmu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.