Facebook Google+ Twitter

Izrael dołączył do kampanii Wegetariański Poniedziałek

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-29 15:58

Izraelczycy walczą z globalnym ociepleniem. Przyłączyli się do światowej kampanii Wegetariański Poniedziałek. Raz w tygodniu restauracje zaoferują specjalne menu, a w nim bezmięsne potrawy.

Pure z czerwonej fasoli z sosem barbeque, grzyby z cebulą czy zwykłe spagetti z pesto - pomysłów na wegetariańskie dania nie brakuje zwłaszcza w Izraelu. Na targach przez cały rok można dostać świeże owoce i warzywa z różnych stron świata. Teraz restauratorzy muszą przygotować z nich specjalne wegetariańskie dania, tak aby klienci zrezygnowali z mięsa. Wiele restauracji przyłączyło się bowiem do kampanii Wegetariański Poniedziałek. W pierwszy dzień tygodnia w menu znajdą się więc bezmięsne, wyjątkowe potrawy.

Akcję zainicjował w Wielkiej Brytanii Paul McCartney, po ogłoszeniu przez ONZ raportu na temat zmian klimatycznych. Wynikało z niego, że jedna piąta gazów cieplarnianych jest produkowana przez przemysł mięsny. Jeśli ludzie przez jeden dzień w tygodniu nie będą jedli mięsa, to znacząco pomogą powstrzymać ocieplanie się klimatu - napisano w dokumencie.

Wegetariański Poniedziałek ma coraz więcej zwolenników. Mówią oni, że już wcześniej próbowali jeść mniej mięsa, ale teraz mają motywację aby zrealizować swoje zamierzenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.