Facebook Google+ Twitter

Izrael i Arabia Saudyjska uderzą na Iran?

"The Sunday Times", powołując się na źródła dyplomatyczne podaje, że Izrael i Arabia Saudyjska planują wspólny atak na Iran w przypadku fiaska kolejnej tury negocjacji z Teheranem w sprawie rozbrojenia nuklearnego.

Izrael i Arabia Saudyjska planują atak na Iran / Fot. brakGazeta twierdzi, że władze w Rijadzie w przypadku narastającego napięcia udostępnią izraelskim siłom zbrojnym swoją przestrzeń powietrzną. Operacja zniszczenia instalacji nuklearnych w Iranie miałaby być wsparta przez saudyjskie drony, śmigłowce ratownicze i samoloty-cysterny. Jest to o tyle zaskakująca informacja, iż oba państwa nie utrzymują ze sobą stosunków dyplomatycznych. "The Sunday Times" dodaje jednak, że operacja będzie opierać się na znanej zasadzie "wróg mojego wroga jest moim przyjacielem".

Oba kraje nie wierzą w pomyślne zakończenie rozmów pomiędzy Iranem, a mocarstwami z tzw. grup 5+1 (USA, Rosja, Chiny, Francja, Wielka Brytania i Niemcy).

Zakończone przed tygodniem rozmowy w Genewie nie przyniosły nawet tymczasowego porozumienia w sprawie irańskiego programu atomowego. Następna tura ma rozpocząć się pojutrze, 20 listopada.

- W momencie, gdy zostanie podpisane porozumienie w Genewie, opcja militarna wróci na stół. Saudyjczycy są wściekli i są gotowi udzielić Izraelowi całej potrzebnej pomocy - cytuje "The Sunday Times" swoje źródło.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.