Facebook Google+ Twitter

Izrael: Inauguracja Roku Polskiego na uniwersytecie w Jerozolimie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-17 14:57

Na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie odbywa się konferencja naukowa poświęcona historii i kulturze polskich Żydów oraz polsko-żydowskim stosunkom. Zorganizowano ją w ramach obchodów Roku Polskiego w Izraelu.

Ambasador Polski w Izraelu Magdalena Magdziak-Miszewska powiedziała podczas uroczystej inauguracji, że młode pokolenie nie potrzebuje martyrologii, chce natomiast znać prawdę o polsko-żydowskiej historii. Wyraziła również przekonanie, że publikacja książki Tomasza Grossa o Jedwabnem była przełomowym momentem, który mimo wszystko zbliżył do siebie do siebie obydwa narody.

Zgromadzeni na konferencji naukowcy usłyszeli również od polskiej ambasador zapewnienie, że studia nad kulturą i historią polskich Żydów w ostatnich latach intensywnie się rozwijają. - Młodzi ludzie, którzy często nie mają żydowskich korzeni, chcą poznać i zrozumieć tę część naszej kultury - dodała ambasador Magdziak-Miszewska.

Naukowcy podczas trzydniowej konferencji mają podsumować 25 lat badań nad historią i kulturą polskich Żydów oraz nad polsko-żydowskimi relacjami. Eksperci z Polski, Izraela i Stanów Zjednoczonych rozmawiają między innymi o kulturze, źródłach i przejawach polskiego antysemityzmu oraz relacjach między Polakami i Żydami podczas holokaustu. Oddzielny panel będzie poświęcony sytuacji Żydów w powojennej Polsce.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.