Facebook Google+ Twitter

Izrael informuje Palestyńczyków, że zamierza ich zabijać

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-10 22:05

Izrael jest gotowy nasilić ofensywę w Strefie Gazy. Poinformował o tym Palestyńczyków zrzucając nad Strefą ulotki. Izrael i Hamas odrzuciły wczoraj rezulucję ONZ wzywającą do rozejmu. W ciągu dwutygodniowej ofensywy życie straciło ponad 820 Palestyńczyków, a 3 i pół tysiąca jest rannych.

Izrael "jest gotowy do nowej fazy walki z terrorem". Ulotki o takiej treści izraelskie lotnictwo rozrzuciło nad Strefą Gazy. Na ulotkach znajduje się ostrzeżenie o planowanym przez Izrael nasileniu operacji. Według palestyńskich służb medycznych większość ofiar izraelskiej ofensywy to cywile. Armia twierdzi, że działa tak aby unikać wśród nich ofiar. Dlatego informuje cywilów o planowanych atakach telefonicznie lub zrzucając ulotki.

Izraelska ofensywa znajduje się w trzeciej fazie. Były bombardowania, rozpoczęcie operacji lądowej na północny Strefy Gazy, wkroczenie czołgów do miast na południu. Jak będzie wyglądała - zapowiadana na ulotkach - kolejna czwarta faza - nie wiadomo.

Izrael odrzucił rezolucję ONZ-tu wzywającą do rozejmu. Rząd premiera Ehuda Olmerta uznał, że jest ona niewykonalna, skoro na izraelskie miasta ciągle spadają rakiety Hamasu. Rezolucję skrytykował też Hamas, bo jego zdaniem, nie uwzględnia interesów Palestyńczyków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.