Facebook Google+ Twitter

Izrael: Iran zgromadzi dość dużo uranu, by zbudować bombę atomową

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-01 19:00

Izraelski wywiad wojskowy „Aman" utrzymuje, że Iran pod koniec lata będzie miał wystarczającą ilość uranu, żeby przystąpić do budowy bomby atomowej. Izraelskie służby przedstawiły dziś szczegółowy raport w tej sprawie na forum parlamentarnej komisji obrony i spraw zagranicznych.

Wystepując na tej samej komisji premier Benjamin Netaniahu zadeklarował, że dla Izraela najważniejszą sprawą jest powstrzymanie irańskich zbrojen nuklearno-rakietowych. Według niego - dalsze rokowania z Palestyńczykami powinny zostać odłożone do chwili, gdy uda się zmusić Teheran do przerwania realizacji programu atomowego.

Kwestia zbrojeń irańskich będzie głównym tematem rozmów, jakie izraelski minister obrony Ehud Barak prowadzić będzie, począwszy od dziś wieczór, w Waszyngtonie.

Tymczasem jednak wszystko wskazuje na to, że Biały Dom woli, aby Izrael najpierw porozumiał się z Palestyńczykami, gdyż - jego zdaniem - łatwiej byłoby w ślad za tym zwiększyć naciski międzynarodowe na Teheran.

Zagadnienia dotyczące Iranu i procesu pokojowego z Palestyńczykami omawiane też będą w Moskwie, dokąd dziś przed południem udal się szef dyplomacji Izraela - Awigdor Lieberman.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.