Facebook Google+ Twitter

Izrael. Jerozolima pod ostrzałem, chaos w świętym mieście. Wideo

Rzecznik Ministerstwa Obrony Izraela potwierdził doniesienia prasowe o ostrzale rakietowym Jerozolimy. Na terenie świętego miasta doszło też do starć protestantów z siłami izraelskimi.

W ciągu dwóch ostatnich dni wystrzelono ze Strefy Gazy blisko 300 rakiet w stronę Izraela. / Fot. paffairs_sanfrancisco/Attribution-ShareAlike 2.0 GenSytuacja na Bliskim Wschodzie staje się coraz poważniejsza. Celem kolejnych ataków rakietowych stała się m.in. Jerozolima, gdzie doszło też do starć izraelskich sił bezpieczeństwa z Palestyńczykami protestującymi przeciwko akcji zbrojnej Izraela w Strefie Gazy.

- Ci, którzy nauczają nas o moralności powinni zaoferować alternatywną drogę do zatrzymania ostrzału rakietowego Hamasu - napisał na Twiterze prezydent Izraela Szymon Peres, odpowiadając tym samym na zarzuty społeczności międzynarodowej, jakoby izraelska zbrojna reakcja na wydarzenia w Strefie Gazy była przesadzona.

Czytaj też: Zmasowany atak Izraela, kłęby dymu nad Strefą Gazy


Do jak najszybszego zakończenia konfliktu wezwał m.in. prezydent Rosji Władimir Putin. Zaniepokojenie sytuacją wyrazili także premier Wielkiej Brytanii David Cameron oraz przebywający z wizytą w Polsce prezydent Francji François Hollande.

Do Strefy Gazy przybył dziś premier Egiptu Hisham Kandil. Nie powstrzymało to jednak Hamasu od przeprowadzenia kolejnych ataków rakietowych na Izrael. - Hamas nie uszanował wizyty egipskiego premiera w Gazie i złamał tymczasowe zawieszenie broni, na które Izrael wyraził zgodę - powiedział rzecznik gabinetu Benjamina Netanjahu.

Zobacz zamieszki w Jerozolimie:


Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.