Facebook Google+ Twitter

Izrael jest gotów na zbrojną akcje przeciw Iranowi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-16 16:53

Źródła rządowe w Jerozolimie dają do zrozumienia, że akcja zbrojna przeciwko Iranowi może zostać przeprowadzona jeszcze przed końcem kadencji prezydenta George, a Busha w Białym Domu. Według Izraela - podczas zakończonej dziś wizyty Busha uzgodniono, że należy nasilić dzialania w celu zablokowania irańskiego programu atomowego.

Rzecznik premiera Izraela powiedział zagranicznym korespondentom w Jerozolimie, że Bush i Olmert zgadzają się w ocenie, iż dotychczasowe sankcje ekonomiczne wobec Iranu nie przyniosły rezultatów i dlatego presja na Teheran powinna zostać znacznie zwiększona.

Amerykanie zgodzili sie sprzedać Izraelowi najnowszego typu urządzenia radarowe o zasięgu przekraczającym 4500 km.

Już niebawem Izrael zostanie też objęty satelitarnym systemem wczesnego ostrzegania DSP - mogącym wykrywać zagrożenie rakietowe na całym świecie.

Krótko po zakończeniu 4-dniowej wizyty Busha do Izraela przybyła 15-osobowa delegacja Kongresu USA z przewodniczącą Izby Reprezentantów Nancy Pelosi. Media izraelskie nagłaśniają dziś wypowiedź ustepującego dowódcy lotnictwa generała Szkedi, który po raz pierwszy przyznał otwarcie, że trwają przygotowania do ataku na Iran.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: USA Izrael Iran


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.