Facebook Google+ Twitter

Izrael jest gotów na zbrojną akcje przeciw Iranowi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-16 16:53

Źródła rządowe w Jerozolimie dają do zrozumienia, że akcja zbrojna przeciwko Iranowi może zostać przeprowadzona jeszcze przed końcem kadencji prezydenta George, a Busha w Białym Domu. Według Izraela - podczas zakończonej dziś wizyty Busha uzgodniono, że należy nasilić dzialania w celu zablokowania irańskiego programu atomowego.

Rzecznik premiera Izraela powiedział zagranicznym korespondentom w Jerozolimie, że Bush i Olmert zgadzają się w ocenie, iż dotychczasowe sankcje ekonomiczne wobec Iranu nie przyniosły rezultatów i dlatego presja na Teheran powinna zostać znacznie zwiększona.

Amerykanie zgodzili sie sprzedać Izraelowi najnowszego typu urządzenia radarowe o zasięgu przekraczającym 4500 km.

Już niebawem Izrael zostanie też objęty satelitarnym systemem wczesnego ostrzegania DSP - mogącym wykrywać zagrożenie rakietowe na całym świecie.

Krótko po zakończeniu 4-dniowej wizyty Busha do Izraela przybyła 15-osobowa delegacja Kongresu USA z przewodniczącą Izby Reprezentantów Nancy Pelosi. Media izraelskie nagłaśniają dziś wypowiedź ustepującego dowódcy lotnictwa generała Szkedi, który po raz pierwszy przyznał otwarcie, że trwają przygotowania do ataku na Iran.
Tagi: USA Izrael Iran


Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.