Facebook Google+ Twitter

Izrael: Jesteśmy niewinni, obalimy raport ONZ

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-24 18:31

Izrael zamierza obalić raport ONZ dotyczący wojny w Strefie Gazy. Według Tel Awiwu nie ma dowodów na popełnienie przez izraelską armię zbrodni opisanych w dokumencie.

Izrael oficjalną odpowiedź na raport dostarczy ONZ w czwartek. Media twierdzą, że Tel Awiw wyjaśni w dokumencie powody rozpoczęcia wojny oraz trudności walki z Hamasem, którego bojownicy mieli ukrywać się w obiektach cywilnych. Dołączy także zdjęcia obarczające Hamas za część wojennych zniszczeń.

Przygotowany przez ONZ dokument oskarża o zbrodnie wojenne Izrael i Hamas. Podczas zeszłorocznego konfliktu w Strefie Gazy zginęło 13 Izraelczyków i 1400 Palestyńczyków.
W przyszłym tygodniu upływa termin wyznaczony Izraelowi i Hamasowi przez Narody Zjednoczone na przeprowadzenie niezależnego śledztwa. Jeśli obie strony konfliktu nie zastosują się do rezolucji to czeka je sprawa przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym.

Na razie nie wiadomo czy w izraelskiej odpowiedzi na raport ONZ znajdzie się infomacja, że Izrael nie rozpocznie śledztwa. Stany Zjednoczone przekonywały wcześniej Tel Awiw, aby zastosował się do rezolucji Narodów Zjednoczonych, i wszczął dochodzenie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.