Facebook Google+ Twitter

Izrael - legenda polskiego reggae zagra we Wrocławiu

Już 7 listopada tego roku we wrocławskim klubie Łykend zagra Izrael - jeden z pionierów i najważniejszych zespołów reggae w Polsce.

Izrael ma na swoim koncie takie albumy jak "Biada, biada, biada", "Nabij faję", "Duchowa rewolucja", "1991" czy ostatni, wydany po 11-letniej przerwie krążek - "Dża ludzie". Wszystkie płyty tego zespołu wywarły ogromny wpływ na rozwój sceny reggae w Polsce.

Współzałożycielem Izraela jest Robert "Afa" Brylewski, postać niezwykle zasłużona dla polskiej sceny alternatywnej. Jest wokalistą, gitarzystą, kompozytorem i autorem tekstów. Jest również liderem i współzałożycielem zespołów punkrockowych Kryzys, Brygada Kryzys, a wcześniej Armii.

Z założonego w 1983 roku zespołu pozostali Brylewski i Paweł "Kelner" Rozwadowski (gitara, wokal). Prócz nich, dzisiejszy Izrael tworzą także związani wcześniej z grupą Dariusz "Maleo" Malejonek (gitara, wokal), Piotr "Stopa" Żyżelewicz (perkusja), Włodzimierz "Kinior" Kiniorski (saksofon, flet, przeszkadzajki), Piotr "Samohut" Subotkiewicz (flet, klawisze) i Sławomir "Dżu Dżu" Wróblewski (gitara basowa, perkusja).

We wrocławskim Łykendzie Izrael zaprezentuje zarówno dobrze znane utwory z początkowego okresu działalności jak i kawałki z ostatnio wydanej płyty "Dża ludzie", która zbiera bardzo pochlebne recenzje. Podczas trasy koncertowej Izrael zagra jeszcze w Krakowie, Katowicach i Opolu.


Koncert rozpoczyna się o godzinie 20:00, 07.10.2010 w klubie Łykend
Ceny biletów: 25 zł - przedsprzedaż, 30 zł - w dniu koncertu


Strona internetowa klubu Łykend

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.