Facebook Google+ Twitter

Izrael nasila ataki w Strefie Gazy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-05 09:02

Rzeczniczka armii poinformowała, że żołnierze byli wspierani przez siły powietrzne i morskie. Państwo żydowskie rozpoczęło ofensywę lądową w sobotę wieczorem.

Izrael nasilił działania w Strefie Gazy. Rzeczniczka armii poinformowała, że żołnierze byli wspierani przez siły powietrzne i morskie. Państwo żydowskie rozpoczęło ofensywę lądową w sobotę wieczorem.

Izraelskie lotnictwo zaatakowało ostatniej nocy sto trzydzieści celów. Przedstawicielka wojska twierdzi, że były to domy mieszkalne i meczet w Dżabaliji, w których Hamas magazynował broń i amunicję.

Według palestyńskiej agencji Maan News najcięższe walki toczą się wokół miasta Gaza. Do wymiany ognia między żołnierzami, wspieranymi przez artylerię a bojownikami Hamasu dochodzi też w miejscowościach Bejt Hanun, Bejt Lahija i Dżabalija.

Przy granicy Strefy Gazy słychać wybuchy i widać unoszący się dym, a na izraelskie miasta przy jej granicy nadal spadają rakiety Hamasu. Wczoraj palestyńscy bojownicy odpalili trzydzieści pocisków.

Rośnie liczba ofiar izraelskiej ofensywy. Armia poinformowała, że zginął jeden żołnierz, a czterdziestu pięciu zostało rannych, w tym trzech ciężko. Według palestyńskich służb medycznych, od rozpoczęcia inwazji lądowej życie straciło prawie pięćdziesiąt osób, a ponad dwieście zostało rannych. W sumie w ciągu dziesięciu dni zginęło pięciuset Palestyńczyków, z czego jedna piąta to dzieci.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.