Facebook Google+ Twitter

Izrael nasilił ofensywę w Strefie Gazy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-11 08:48

Czołgi wjechały w głąb miasta Gaza. Doszło do wymiany ognia z bojownikami Hamasu. Tysiące Palestyńczyków uciekło ze swoich domów. Liczba ofiar izraelskiej operacji wzrosła do 850.

Izraelskie lotnictwo rozrzuciło wczoraj nad Gazą ulotki informujące o planowanym przez armię nasileniu ofensywy. Z relacji świadków wynika, że dziesiątki Palestyńczyków ratowały się ucieczką ze swoich domów.

Po tym jak izraelska armia wjechała w głąb miasta Gaza doszło do ciężkich walk z bojownikami Hamasu. Lotnictwo zbombardowało około 60 obiektów. Według armii zburzone zostały tunele wykorzystywane przez Hamas do przerzutu broni i meczet, który miał służyć jako skład broni i baza treningowa. W tym samym czasie Hamas odpalił rakiety na izraelskie miasta. Trzy pociski spadły w Beer Szewie. Nie było rannych.

Rośnie liczba ofiar wśród Palestyńczyków. Przedstawiciel armii powiedział agencji AFP, że izraelska armia zabiła 550 bojowników Hamasu i innych palestyńskich organizacji. Według palestyńskich służb medycznych większość z 854 zabitych to byli cywile. Życie straciło 270 dzieci, 93 kobiety i 12 ratowników.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.