Facebook Google+ Twitter

Izrael nie rozpocznie ponownej ofensywy w Strefie Gazy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-02 11:34

Minister obrony Ehud Barak zapewnił o tym w wywiadzie dla dziennika "Yedioth Ahronoth". Wczoraj po południu lotnictwo zbombardowało cele Hamasu po tym jak, palestyńscy bojownicy ostrzelali izraelskie miasta.

Palestyńscy bojownicy odpalili wczoraj dwie rakiety i dwa pociski moździerzowe na izraelskie miasta. Hamas nie wziął odpowiedzialności za te ataki. Izraelski minister obrony zapowiedział jednak, że Tel Awiw "nieproporcjonalnie" odpowie na palestyński ostrzał i kilka godzin później lotnictwo zbombardowało cele w Strefie Gazy. Zburzone zostały kwatera Hamasu oraz część tuneli przemytniczych biegnących pod granicą Strefy i Egiptu.

Hamas oskarżył Izrael o próbę eskalacji konfliktu i torpedowanie prowadzonych w Egipcie rozmów na temat długotrwałego zawieszenia broni. Roczny rozejm miałby wejść w życie najprawdopodobniej w czwartek.

Ehud Barak zapewnił, że Tel Awiw chce poczekać do czwartku, aby sprawdzić, czy zapowiadane zawieszenie ognia zacznie obowiązywać i palestyńscy bojownicy wstrzymają ataki. Ehud Barak dodał, że Izrael nie planuje kolejnej ofensywy przeciwko Hamasowi.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.