Facebook Google+ Twitter

Izrael: Nie wiadomo kto odpala rakiety

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-08 10:32

Na północny Izrael spadło rano kilka rakiet, wystrzelonych z terytorium Libanu. Po kilku godzinach atak został ponowiony. Libańskie siły bezpieczeństwa zostały postawione w stan gotowości.

Według telewizji Al-Dżazira pociski odpalił nie Hezbollah, ale inne ugrupowanie. Izraelska armia na atak odpowiedziała ostrzałem artyleryjskim. Al-Dżazira podała, że rakiety, które spadły na północny Izrael, były starego typu. Takich - według stacji - Hezbollah nigdy nie używał. Zdaniem ekspertów może to oznaczać, że pociski wystrzeliło inne, mniejsze ugrupowanie, być może palestyńskie. Do ataku nie przyznaje się Hamas.

Izrael, od czasu rozpoczęcia operacji militarnej w Strefie Gazy, obawiał się ataku Hezbollahu. Rząd premiera Olmerta zapowiadał, że państwo żydowskie odpowie "z całą siłą". Hezbollah z kolei obawiał się ataku Izraela. Przywódca tej organizacji szejk Hassan Nasrallah jeszcze wczoraj przestrzegał państwo żydowskie przed rozpoczynaniem operacji wojskowej w Libanie. Mówił, że w razie konfliktu Izrael ponownie poniesie klęskę, a wojnę z 2006 roku Tel Awiw będzie wspominał jako "spacer po parku".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.