Facebook Google+ Twitter

Izrael nie wstrzyma ognia

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-09 14:53

Izrael odrzucił uchwaloną minionej nocy rezolucję ONZ wzywającą do wstrzymania ognia i wycofania izraelskiej armii ze Strefy Gazy. Także Hamas uznał, iż jest ona sprzeczna z interesami Palestyńczyków.

Izrael nie zamierza podporządkować się rezolucji ONZ-u. Premier Ehud Olmert zapowiedział, że Tel Awiw będzie kontynuował operację w Strefie Gazy, gdyż przyjęte założenia są niewykonalne.

- Nigdy nie zgodzę się na to, by ktoś z zewnątrz decydował o naszym prawie do obrony obywateli - oświadczył szef rządu. Dodał, że rano na izraelskie miasta spadły rakiety Hamasu, co oznacza że rezolucja jest niepraktyczna i nie będzie respektowana przez palestyńską organizację.

Hamas z kolei uznał, że zalecenia uchwalone przez ONZ są sprzeczne z interesami Palestyńczyków. Przedstawiciel organizacji Raafat Moora stwierdził, że nie bierze ona pod uwagę palestyńskich celów.

Izrael kontynuuje ofensywę. W ciągu ostatnich kilkunastu godzin zbombardował kilkadziesiąt celów i zabił dwunastu Palestyńczyków. Hamas odpalił też rakiety na miasta Beer Szewa i Ashdod. Spadło około 30 pocisków, lekko ranna została jedna osoba.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.