Facebook Google+ Twitter

Izrael od OECD oddziela korupcja

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-19 15:18

Największa przeszkodą na drodze Izraela do członkostwa w OECD jest korupcja. Raport na ten temat przedstawi podczas wizyty w Tel Avivie sekretarz generalny Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju.

Angel Gurria składa dwudniową wizytę w Izraelu. Państwo żydowskie ma zostać członkiem OECD w maju tego roku.

Sekretarz generalny OECD przekaże izraelskim władzom dwa raporty dotyczące macro-ekonomii i zatrudnienia. Ze wstępnych informacji wynika, że Izrael spełnia wiekszość warunków związanych z rynkiem finansowym, technologią i innowacją oraz inwestycjami.

Musi natomiast skuteczniej chronić własność intelektualną, walczyć z korupcją i wdrażać podpisaną przez siebie Konwencję o zwalczaniu przekupstawa zagranicznych pracowników publicznych w międzynarodowych transakcjach handlowych. OECD krytykuje cenzurę wojskową, za to że chroni firmy powiązane z przemysłem zbrojeniowym i uniemożliwia mediom informowanie społeczeństwa o korupcji w tym sektorze.

Sekretarz generalny OECD w ciągu dwóch dni spotka się z premierem i ministrami. Zaraz po przylocie rozmawiał z prezydentem. Zdaniem Szymona Peresa członkostwo w OECD zmieni wizerunek Izraela na świecie, bo kraj ten pokaże swoje osiągnięcia w dziedzinie technologii i innowacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.