Facebook Google+ Twitter

Izrael odgrodzi się od Egiptu murem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-15 10:08

Izraelski rząd zatwierdził budowę muru na granicy z Egitem. Ma on między innymi zapobiegać przedostawaniu się nielegalnych imigrantów z krajów afrykańskich i ograniczyć przemyt narkotyków.

Izrael wybudował już wczesniej dwa inne mury, wokół Strefy Gazy i Zachodniego Brzegu. Według rządowych danych w zeszłym roku izraelsko-egipską granicę przekroczyło prawie 4,5 tysiąca nielegalnych imigrantów, którzy pochodzili głównie z Sudanu, Erytrei, Etiopii i Nigerii. Dla wielu próba dostania się do Izraela zakończyła się tragicznie.

Zostali zabici przez egipską policję lub padli ofiarą beduińskich gangów i przewodników, którzy zostawili ich na pustyni po zabraniu pieniędzy. Przez granicę przerzucana jest także broń, narkotyki oraz prostytutki z Europy wschodniej i krajów afrykańskich.

Premier Benjamin Netanjahu uważa, że nielegalni imigranci mają negatywny wpływ na demografię kraju i rynek pracy. Izrael musi więc bronić się jako żydowskie i demokratyczne państwo, budując mur o długości 250 kilkometrów. Jego budowa potrwa trzy lata i będzie kosztować 360 milionów dolarów.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: egipt mur Izrale


Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Myślący
  • Myślący
  • 10.09.2011 13:12

Jest coś na rzeczy. W czsie II WŚ otaczano murami getta żydowskie, teraz Izrael sam buduje wokół siebie mury. Był mur chiński, berliński, wszystkie padły. Czy historia się powtarza? Dlaczego żydzi muszą być zawsze po jednej stronie muru ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.