Facebook Google+ Twitter

Izrael odpowie na atak bombowy przy granicy ze Strefą Gazy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-27 13:54

Minister obrony Izraela Ehud Barak zapowiedział, że armia odpowie na dzisiejszy atak bombowy przy granicy ze Strefą Gazy. W gwałtownej eksplozji, która uszkodziła izraelski pojazd patrolowy zginął żołnierz, a trzech odniosło rany.

Incydent miał miejsce koło przejścia granicznego Kisufim. Prawdopodobnie poranna gęsta mgła umożliwiła terrorystom podłożenie ładunku wybuchowego na trasie, którą poruszają się izraelskie patrole zmotoryzowane. Stan jednego z trzech rannych żołnierzy jest określany jako bardzo ciężki.

Izraelczycy odpowiedzieli ogniem z czołgu, a nad Strefą Gazy pojawiły się śmigłowce szturmowe, wywołując panikę wśród ludności. Zginęła jedna osoba.

Dzisiejszy incydent był najpoważniejszy od 17 stycznia, gdy Izrael ustanowił jednostronnie zawieszenie broni. Wprawdzie Hamas ani Dżihad Islamski nie przyznały się do spowodowania eksplozji, ale oznajmiły, że będą kontynuowały walkę. Eksperci wojskowi twierdzą, że brak reakcji na tę prowokację zachęciłby terrorystów do podejmowania dalszych ataków.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.