Facebook Google+ Twitter

Izrael odrzucił raport ONZ ws. ofensywy w Strefie Gazy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-06 10:13

Tel Aviv w wydanym komunikacie uznał dokument za "tendencyjny". Narody Zjednoczone z kolei zażądały od Tel Avivu rekompensaty za zniszczone przez wojsko mienie. W raporcie stwierdzono, że izraelska armia celowo ostrzelała obiekty należące do ONZ. Z raportem zapoznała się wczoraj Rada Bezpieczeństwa.

Duch i język raportu są tendencyjne - czytamy w komunikacie rządu. Według ministerstwa spraw zagranicznych komitet, który opracował raport, zignorował fakty przedstawione mu przez Izrael. Sekretarz Generalny ONZ oskarżył z kolei Izrael o kłamstwo w sprawie przeprowadzonych ataków. Śledztwo wykazało, że armia celowo ostrzelała szkoły, szpitale i kwaterę główną ONZ i znajdujących się w nich cywilów. Podczas ofensywy użyła nieproporcjonalnej siły, bez uzasadnienia strzelała do cywilów, a część użytych przez nią pocisków zawierała biały fosfor - powiedział Ban Ki Moon. W raporcie nie ma natomiast mowy o zbrodniach wojennych.

Według izraelskich źródeł ONZ zażądał od Tel Avivu 11 milionów dolarów odszkodowania za zniszczone obiekty. Negocjacje w tej sprawie miałby się zacząć w najbliższych tygodniach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.