Facebook Google+ Twitter

Izrael opublikował listę dozwolonych towarów dla Strefy Gazy

Władze w Tel-Avivie opublikowały dzisiaj w internecie listę określającą materiały i dobra, które nie będą objęte restrykcjami wynikającymi z izraelskiej blokady, którą objęta została Strefa Gazy.

 / Fot. Yellowblood, commons.wikimedia.orgIzraelski dokument składa się łącznie z 11 stron i nosi tytuł "Polityka cywilna wobec Strefy Gazy". Jak czytamy w dokumencie, "zgodnie z decyzją Gabinetów Bezpieczeństwa, cywilne aspekty polityki Izraela wobec Strefy Gazy zostały odpowiednio zmienione, by zapewnić ulgę cywilnym obywatelom Strefy Gazy, przy jednoczesnym uniknięciu przedostania się tam broni i innych materiałów, które mogłyby zostać użyte przez terrorystyczny reżim Hamasu przeciwko obywatelom Państwa Izrael".

Jednocześnie izraelskie władze zdecydowały się zwiększyć przepustowość blokady, ze 170 do 370 ciężarówek. Na liście towarów, które nadal będą podlegały kontroli, ale ich przewóz nie będzie zabroniony, znajdują się w dużej mierze, bardzo potrzebne Strefie Gazy, materiały budowlane.

Nadal obowiązywać będzie wcześniej wprowadzone prawodawstwo dotyczące izraelskiej blokady, a co za tym idzie na teren Strefy Gazy nie będzie można wwozić broni, amunicji oraz materiałów, które mogłyby posłużyć do stworzenia broni i narzędzi niebezpiecznych, w tym wiele substancji chemicznych.

Na częściowe zniesienie blokady, Izrael zdecydował się trzy tygodnie po ataku izraelskich sił na międzynarodowy konwój z pomocą humanitarną dla Strefy Gazy, w wyniku którego śmierć poniosło 9 obywateli tureckich.

Pełny tekst izraelskiego dokumentu w języku angielskim

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.