Facebook Google+ Twitter

Izrael oskarżony o używanie w Strefie Gazy bomb fosforowych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-24 11:51

Palestyńskie służby medyczne przesłały do Światowej Organizacji Zdrowia dokumentację na temat ran odniesionych przez mieszkańców Strefy Gazy w wyniku kontaktu z bombami fosorowymi.

Palestyńscy lekarze, ONZ i Amnesty International oskarżają Izrael o użycie w Strefie Gazy bomb fosoforowych. Wedlug lekarzy ze szpitala w Gazie, pacjenci poparzeni bombami fosforowymi zmarli. Wśród rannych były dzieci, kobiety i mężczyźni.

Lekarze mówią, że w wielu przypadkach początkowo wydawało się, iż pacjent ma zaledwie lekkie obrażenia wewnętrzne. Dopiero na stole operacyjnym okazywało się, że jego wnętrzności są spustoszone przez biały fosfor - silnie żrącą substancję, powodującą oparzenia, uszkadzającą krew i kości.

Międzynraodowe prawo zezwala używać bomb fosoforywch na polu bitwy, ale nie przeciw obiektom cywilnym. ONZtowska organizacja pomocowa UNRWA i Amnesty International oskarżają izrael, że atakował budynki mieszkalne i obiekty należące do organizacji pomocowych białym fosforem. Armia twierdzi z kolei, że broń była wykorzysytywana w granicach prawa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.