Facebook Google+ Twitter

Izrael otrzymał od Hamasu nagranie video porwanego trzy lata temu Gilada Szalita

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-02 13:39

W zamian wolność odzyskało 20 palestyńskich więźniarek. Egipt i Niemcy od wielu miesięcy bezskutecznie usiłują doprowadzić do uwolnienia żołnierza. Liczą na to, że dzięki dzisiejszej wymianie Gilad Szalit wyjdzie na wolność w ciągu 9 miesięcy.

Taśmę tuż przed południem dostarczył Izraelczykom niemiecki negocjator. Ci po stwierdzeniu jej autentyczności zwolnili palestyńskie więźniarki. Media podały, że Czerwony Krzyż przewiózł kobiety swoimi samochodami na Zachodni Brzeg i do Strefy Gazy. Kopię nagrania dostarczono premierowi Benajminowi Netanjahu, oryginał ma zobaczyć rodzina Gilada Szalita. Ojciec Noam Szalit mówił wcześniej, że nie jest pewien, czy opublikuje minutową taśmę.

Rodzice żołnierza w ciągu trzech lat otrzymali od niego tylko dwie krótkie informacje. Hamas nie zezwalał też na kontakty porwanego z Czerwonym Krzyżem. Negocjacje w sprawie wymiany kaprala na ponad 1000 palestyńskich więźniów ciągną się od kilku miesięcy. Nieoficjalne źródła podały, że dzisiaj pojawił się nadzieja, iż Gilad Szalit odzyska wolność do czerwca przyszłego roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.