Facebook Google+ Twitter

Izrael: Pobito rekord Guinnessa w przygotowaniu hummusu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-08 21:39

"Wojny" o hummus ciąg dalszy. Izraelscy Arabowie z Abu Gosh pobili Rekord Guinnessa w przygotowaniu największej ilości tego bliskowschodniego przysmaku.

Tym samym swoje przywództwo w tej kulinarnej rywalizacji stracili Libańczycy, którzy w październiku pobili rekord przyrzadzając 2 tysiące kilogramów hummusu.

Abu Gosh to w Izraelu synonim hummusu. Mieszkający w tej wiosce pod Jerozolimą Arabowie są uważani za najlepszych w przyrządzaniu pasty z ciecierzycy, sezamu, oliwy, czosnku i soku z cytryny. Przygotowując ponad 4 tysiące kilogramów hummusu pobili rekord ustanowiony w październiku przez Libańczyków.

Hummus popularny na całym Bliskim Wschodzie pochodzi z Libanu. Tamtejsi producenci oskarżają Izrael o kradzież ich dziedzictwa kulturowego. Walczą o przyznanie Chronionego Oznaczenia Geograficznego, tak aby izraelscy producenci musieli sprzedawać hummus w Unii Europejskiej pod inną nazwą. Libańczycy swoje straty szacują na miliony dolarów. Izraelczycy z kolei mówią, że hummus należy do wszystkich mieszkańców Bliskiego Wschodu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.