Facebook Google+ Twitter

Izrael: Pokój z Palestyną możliwy w ciągu 3 lat

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-28 13:22

Izraelski minister obrony uważa, że pokój z Palestyńczykami może być osiagnięty w ciągu trzech lat. Ehud Barak udzielił dziennikowi "Haaretz" pierwszego wywiadu, odkąd jest członkiem rządu Benjamina Netanjahu.

Szef resortu obrony jest przekonany, że premier podczas wizyty w Waszyngtonie przedstawi plan zgodny z koncepcją "dwóch państw dla dwóch narodów".

"Jestem pewien, że to możliwe, abyśmy osiągnęli pokój, jeszcze zanim skończę 70 lat, co nastąpi za trzy lata" - mówił Ehud Barak. Minister pokreślił, że politycy nie różnią się tak bardzo co do tego, jak ostateczne porozumienie ma wyglądać. "Wierzę, że Benjamin Netanjahu przedstawi amerykańskiej administracji plan zgodny z koncepcją dwóch państw dla dwóch narodów. "On zaakceptował ustalenia z Oslo i jest jasne, że w momencie podpisania prozumienia ze wszystkimi sasiądami, palestyńskie państwo powstanie" - podkreślił minister.

Ehud Barak, zapytany o irański program nuklerany stwierdził, że Izraela nikt nie odważy się próbować zniszczyć. Jego zdaniem, Zachód powinien negocjować z Teheranem krótko i określić termin zakończenia rozmów. "Irańczycy mają mocarstwowe ambicje. Dlatego część ich nuklearnych pretensji nie ma nic wspólnego z Izraelem, ale z ich miejscem w świecie i na Bliskim Wschodzie"- powiedział minister.

Izrael i Stany Zjednoczone oskarżają Iran o dążenie do zbudowania bomby jądrowej. Teheren powtarza, że jego program służy celom pokojowym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.