Facebook Google+ Twitter

Izrael: Porwany przez Hamas żołnierz Gilad Szalit żyje

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-02 20:19

Izraelskie media opublikowały dwuminutowe nagranie z uprowadzonym, trzy lata temu przez Palestyńczyków, żydowskim żołnierzem.

Kapral Gilad Szalit mówi w nagraniu, że czuje się dobrze i jest dobrze traktowany przez porywaczy. Hamas przekazał Izraelczykom taśmę w zamian za uwolnienie 20 palestyńskich więźniarek. Obie strony konfliktu liczą, że wymiana pomoże w zakończeniu wielomiesięcznych negocjacji. Hamas w zamian za Gilada Szalita chce, aby Izrael wypuścił ponad tysiąc palestyńskich więźniów.

"Jestem Gilad. Jak widzicie trzymam w rękach palestyńską gazetę z 14 września wydaną w Gazie. Od dawna czekam na dzień, w którym zostanę uwolniony. Chcę pozdrowić moją rodzinę i powiedzieć, że ją kocham i tęsknię za dniem, w którym ją znowu zobaczę. Chcę powiedzieć, że czuję się dobrze i bojownicy Brygad Al-Qassam traktują mnie bardzo dobrze" - mówił Gilad Szalit. Wyraził także nadzieje, że obecny rząd Benjamina Netnajahu nie zmarnuje szansy na sfinalizowanie wymiany więźniów.

Izraelski premier jako jeden z pierwszych zobaczył nagranie. Stwierdził, że dodaje ono otuchy, ale negocjacje mogą jeszcze długo potrwać. Ojciec żołnierza Noam Szalit powiedział z kolei, że dla rodziny rozpoczęło się odliczanie dni spędzonych przez ich syna w niewoli. Hamas natomiast ogłosił zwycięstwo palestyńskiego ruchu oporu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.