Facebook Google+ Twitter

Izrael powołał rezerwistów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-28 12:47

Rząd Izraela zatwierdził wniosek w sprawie częściowej mobilizacji rezerwistów. Na razie powołanych zostanie pod broń 6500 ludzi. Zdaniem obserwatorów, jest to konieczne w związku ze spodziewanym nasileniem działań w Strefie Gazy i możliwością przeniesienia się konfliktu także na pogranicze izraelsko-libańskie.

Izraelskie myśliwce dokonały przelotów nad południowym Libanem, co odbierane jest, jako sygnał ostrzegawczy wobec islamskiego Hezbollahu. Tymczasem umiarkowany przywódca palestyński Mahmud Abbas oświadczył, że odpowiedzialność za eskalację w Strefie Gazy ponosi Hamas, nie zgadzając się na przedłużenie zawieszenia broni z Izraelem. Abbas złożył to oświadczenie w Kairze w obecności szefa dyplomacji egipskiej Aboula Gheita, który oskarżył Hamas, iż uniemożliwia przewiezienie kilkuset rannych Palestyńczyków do szpitali na półwyspie Synaj.

Izraelskie śmigłowce ostrzelały rakietami budynek dowództwa Hamasu w centrum Gazy, gdzie kilkanaście osób zginęło lub zostało rannych. Hamas odpowiedział ogniem rakietowym kierowanym na 120-tysięczne miasto Aszkelon. Trzy osoby zostały ranne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.