Facebook Google+ Twitter

Izrael: Rodziny ofiar zamachów protestują w Jerozolimie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-18 22:21

Rodziny ofiar palestyńskich ataków bombowych protestują w Jerozolimie przeciwko zapowiadanej wymianie więźniów między Izraelem a Strefą Gazy. Od 2000 roku w 140 samobójczych zamachach w Izraelu zginęły 542 osoby.

Rozmowy między Tel Awiwem a Hamasem utknęły w miejscu, ale obie strony deklarują chęć ich kontynuowania. Hamas żąda za uwolnienie żołnierza Gilada Szalita wypuszczenia 450 palestyńskich więźniów. Wielu z nich odpowiada za zamachy bombowe. Izrael zgodził się wypuścić 320, część z nich miałaby być deportowana lub wywieziona do Strefy Gazy.

W proteście przeciwko temu rodziny ofiar palestyńskich ataków gromadzą się w namiocie przed rezydencją premiera. Ojciec chłopca, który zginął w samobójczym palestyńskim ataku, powiedział Polskiemu Radiu, że zależy mu na wolności Gilada Szalita, obawia się jednak, że uwolnieni w zamian za niego Palestyńczycy będą zagrożeniem dla Izraelczyków.

Protestujący liczą na to, że izraelski rząd nie zgodzi się na uwolnienie palestyńskich więźniów. Zbierają podpisy pod petycją do premiera w tej sprawie i zapowiadają protest do skutku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.