Facebook Google+ Twitter

Izrael: Rozmowy pokojowe z Palestyną będą wznowione

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-11 19:08

Premier Izraela Benjamin Netanjahu wyraził przekonanie, że niebawem zostaną wznowione rozmowy pokojowe z Palestyńczykami. Netanjahu mówił o tym po spotkaniu z egipskim prezydentem Hosni Mubarakiem w Szarm al-Szejk.

Premier Izraela Benjamin Netanjahu ponownie oświadczył, że rokowania pokojowe powinny w pierwszej kolejności dotyczyć poprawy poziomu życia palestyńskiej ludności na Zachodnim Brzegu. Prezydent Egiptu Hosni Mubarak powiedział jednak, że najpilniejszą sprawą powinno być ponowne uznanie przez Izrael zasady „dwóch państw dla dwóch narodów".

Obaj przywódcy rozmawiali w cztery oczy, przy czym jednym z głównych tematów było zagrożenie ze strony Iranu, realizującego program atomowy. Netanjahu i Mubarak omawiali też nowy plan pokojowy, który umiarkowane kraje arabskie miałyby zaproponować Izraelowi w celu rozwiązania konfliktu z Palestyńczykami.

Król Jordanii Abdullah we wczorajszym wywiadzie dla londyńskiego "The Times", stwierdził, że w ramach ewentualnego układu, Izraelczycy mogliby znormalizować stosunki z 57 państwami arabskimi i islamskimi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.