Facebook Google+ Twitter

Izrael: Rozpoczął się Dzień Pamięci o Poległych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-27 21:47

Dokładnie o godzinie 20 w całym Izraelu zawyły syreny. Tym samym rozpoczęły się obchody dnia pamięci o poległych żołnierzach i ofiarach zamachów terrorystycznych. W uroczystościach pod Ścianą Płaczu w Jerozolimie uczestniczyli prezydent Szymon Peres, szef armii Gabi Aszkenazi oraz rodziny zabitych.

Od początku istnienia państwa żydowskiego na polu bitwy życie straciło 22 570 osób. Szymon Peres powiedział, że Izraelczycy od 61 lat muszą się bronić i nie widać temu końca. - W tym roku też nam grożą, ale my nie uciekamy z pola bitwy - mówił prezydent. Dodał, że polegli zostawili po sobie silne i pewne siebie państwo. - My nie chcemy wojny, ale jeśli zostaniemy do niej zmuszeni, to radzę naszym wrogom, aby byli po naszej stronie, stronie która zawsze wygrywała i będzie wygrywać.

Wcześniej premier Benjamin Netanjahu wezwał Izraelczyków, aby zachowali jedność, która pomoże im pokonać trudności. Zapowiedział także, że rząd zrobi wszystko aby sprowadzić do domu porwanego ponad 1000 dni temu żołnierza Gilada Szalita.

Ceremonia pod Ścianą Płaczu była transmitowana w telewizji i radiu. Media emitują także reportaże o poległych żołnierzach, zwłaszcza tych którzy stracili życie podczas ostatnich operacji wojskowych. Na 43 cmentarzach wojskowych przez cały wtorek Izraelczycy będą upamiętniać poległych. A o godzinie 11 ponownie zawyją syreny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.