Facebook Google+ Twitter

Izrael sfinansuje edukację Żydów w diasporze? "To ważniejsze niż pogróżki Iranu"

Avigdor Lieberman, szef izraelskiego resortu spraw zagranicznych zapowiedział finansowanie edukacji Żydów mieszkających poza Izraelem.

 / Fot. By Almog [Public domain], via Wikimedia CommonsIzrael chce przeznaczyć 365 mln dolarów na finansowanie nauki Żydów w diasporze - informuje serwis rp.pl. Zdaniem Liebermana edukacja jest bardziej palącym problemem niż rozmowy z Palestyńczykami czy pogróżki Iranu. Według ministra chodzi zapewnienie trwałości narodu.

Szef resortu spraw zagranicznych obiecał, że będzie walczyć o 365 mln dolarów na powyższy cel. Żydów z USA według statystyk czeka katastrofa demograficzna, dlatego według Libermana konieczne jest zapewnienie dzieciom szkół, które będą wykładać żydowską historię, mówić o tradycji i tożsamości. "Wzmocnienie żydowskiej edukacji na całym świecie powinno być zasadniczym punktem współpracy między nami" - powiedział.

Co proponuje Lieberman? Stworzenie sieci żydowskich szkół na całym świecie, które zapewniałyby wyższy poziom edukacji niż te w Stanach Zjednoczonych czy innych krajach. Minister zapowiedział również, że będzie się starał, by w najbliższej dekadzie do Izraela przeniosło się 3 mln Żydów mieszkających obecnie w innych krajach. Celem jest osiągnięcie progu 10 mln mieszkańców Izraela.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.