Facebook Google+ Twitter

Izrael: Starcia ortodoksów z policją

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-15 16:58

W Jerozolimie doszło do starć ortodoksyjnych Żydów z policją. Protestowali oni przeciwko aresztowaniu ortodoksyjnej Żydówki za głodzenie swojego 3 - letniego syna.

Ortodoksi zablokowali trzy duże ulice Jerozolimy. Palili kontenery na śmieci. Policję i samochody obrzucili kamieniami. W jednym z autobusów wybili szyby. Dwóch policjantów zostało rannych, 15 uczestników zamieszek trafiło do aresztu.

Żydzi wyszli na ulicę, aby zaprotestować przeciwko aresztowaniu kobiety, która prawie na śmierć zagłodziła swoje dziecko. 3-letni chłopiec waży 7 kilogramów i w ciężkim stanie przebywa w szpitalu. Jest sztucznie dokarmiany. Zamontowane na sali kamery zarejestrowały jak matka odłącza rury dostarczające pokarm i wlewa do nich jakąś substancję. Wtedy szpital zawiadomił policje. Kobieta została zatrzymana podczas spotkania z pracownikiem socjalnym.

Ortodoksyjna Żydówka mieszka w Mea Szearim i należy do ruchu Neturei Karta. Cierpi na syndrom Munchausena, czyli wywołuje objawy chorobowe u dziecka. Ortodoksi starli się z policją gdyż uważają, że szpital sfabrykowały dowody i wykorzystał je przeciwko ich wspólnocie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.