Facebook Google+ Twitter

Izrael transmituje wojnę na Twitterze. To pierwszy taki przypadek

Od wczoraj wszyscy użytkownicy Twittera mogą na bieżąco śledzić przebieg wojny prowadzonej w Strefie Gazy. Na swoim oficjalnym koncie Siły Obronne Izraela regularnie relacjonują przeprowadzane operacje. Do tej pory ich działania doprowadziły do śmierci 11 Palestyńczykówi i 3 obywateli Izraela. Przeczytaj komentarz senatora Macieja Grubskiego.

 / Fot. TwitterPierwszy wpis, informujący o rozpoczęciu działań wojennych, pojawił się o 15.29 na koncie użytkownika o nazwie @IDFSpokesperson. Pod tym nickiem kryją się Siły Obronne Izraela (Israel Defense Forces). O planowanym ataku na Strefę Gazy nie poinformowano wcześniej. Deklarację wojny złożyła sama armia, a nie jak zawsze rząd. Dodatkowym zaskoczeniem był również fakt, że wojsko wykorzystało w tym celu jeden z popularnych portali społecznościowych. W kolejnych wpisach na Twitterze uzasadniało swoje działania.

Prowadzona przez Izrael operacja o kryptonimie "Filar Obrony" ma osłabić i zniszczyć infrastrukturę terroryzmu w Strefie Gazy. Działania armii izraelskiej przede wszystkim są wymierzone w Islamski Ruch Oporu - Hamas. Celem misji jest także ochrona ludności mieszkającej na tych obszarach. Niestety, prowadzone w ramach operacji ataki powietrzne pozbawiły życia już 10 cywilów, kolejne 40 osób z licznymi obrażeniami przebywa w szpitalach. Wystrzelone rakiety zniszczyły lokalny meczet oraz szkołę.

Aby przekonać społeczeństwo o słuszności swoich działań, armia zamieściła w sieci film, na którym widać wyrzutnię rakiet zlokalizowaną w jednej z palestyńskich szkół.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dobrze, że nie wrzucają foteczek na fejsbuczka. Co za patologia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.