Facebook Google+ Twitter

Izrael trzyma Palestyńczyków w gettcie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-25 09:17

Tylko 100 tirów z pomocą humaniatrną wjeżdża dziennie do Strefy Gazy. Rzecznik ONZ-owskiej organizacji pomocowej UNRWA poinformował, że przed izraelską ofensywą wjeżdżało ich około 500.

W Strefie mieszka półtora miliona Palestyńczyków, z międzynarodowej pomocy korzyta 80 procent z nich. Izrael nie chce całkowicie otworzyć przejść granicznych, gdyz obawia się, że z międzynraodowej pomocy skorzysta Hamas.

Adan Abu Hasna mówił Polskiemu Radiu, że w Gazie potrzebne są nie tylko mąka, olej i cukier, ale setki innych produktów. "Gaza jest jak normalne państwo. Cukrem i mąką nie można budować społeczeństwa." Najbardziej brakuje materiałów budowlanych. Potrzebny jest cement i żelazo, same pieniądze nie wystarczą - tłumaczył rzecznik. Dodał, że UNRWA chciała wybudwać domy na północy Strefy za 92 miliony dolarów. Kupiła ziemię, podpisała umowy z wykonawcami, ale budowy nie rozpoczęła, bo sklepy są puste.

Zdaniem Adan Abu Hasny dzięki pieniądzom i materiałom budowlanym ekonomia będzie się rozwijać, bez nich Gaza pozostanie sparaliżowana. Dlatego Izrael musi otworzyć przejście graniczne w Karni na północy Strefy. Rzecznik wyjaśnił, że przejście Kerem Szalom przy granicy z Egiptem, przez które teraz przejeżdżają tiry, nie jest przystosowane do przyjmowania dużych ilości matriałów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.