Facebook Google+ Twitter

Izrael. Upokarzające zdjęcia palestyńskich więźniów na Facebooku

Fala krytyki spadła na Eden Abergil, byłego żołnierza izraelskiej armii, po tym, jak zamieściła na swoim profilu na portalu społecznościowym Facebook zdjęcia, na których pozuje z palestyńskimi więźniami.

Eden Abergil z Facebooka / Fot. Al Arabiya/screenWięźniowie na zdjęciach mają związane ręce i zasłonięte oczy. Galeria, w której była żołnierz umieściła fotografie, zatytułowana została "Armia: najlepsze dni w moim życiu". O sytuacji donosi portal Al Arabiya.

Jedno ze zdjęć przedstawia ubraną w mundur wojskowy, siedzącą ze skrzyżowanymi nogami na betonowym murku Abergil, która przygląda się siedzącemu obok niej skrępowanemu Palestyńczykowi. Mężczyzna ma głowę spuszczoną w dół i zawiązane oczy. Inna fotografia ukazuje poborową pozującą i uśmiechającą się przed trzema więźniami mającymi plastikowe kajdanki na rękach.

Arabski portal podaje, że wpisy na Facebooku pod zdjęciami sugerują, iż były one potraktowane jako "zwykły żart". Jeden ze znajomych właścicielki profilu pisze, że na zdjęciu Eden "wygląda bardzo sexy". Abergil w odpowiedzi zastanawia się, czy więzień na zdjęciu też ma Facebooka. "Muszę go oznaczyć" - komentuje.

Rzecznik Autonomii Palestyńskiej, Ghassan Khatib, stanowczo potępił zachowanie Abergil. "To pokazuje mentalność okupanta. Poniżanie Palestyńczyków bez kszty wstydu" - cytuje Al Arabiya.

Izraelska armia również skrytykowała byłą żołnierz oceniając incydent jako
"naruszający morale i etyczny kodeks" żołnierzy.

Ponieważ kobieta zakończyła już obowiązkową służbę wojskową nie jest jasne, czy armia może ukarać kobietę.

Incydent przypomniał zdjęcia z 2003 roku zrobione przez amerykańskich żołnierz w więzieniu Abu Ahraib w Iraku. Tam również ukazano zatrzymanych w upokarzających sytuacjach. Nagich i przestraszonych. Niektórzy z żołnierzy, którzy pozwolili na to, aby zdjęcia ujrzały światło dzienne, trafili do więzienia.

Wcześniej, izraelscy żołnierze również byli na językach świata z powodu upublicznienia w serwisie YouTube filmów, na których wykonują układ choreograficzny do piosenki "Tik Tok" podczas patrolu na zachodnim wybrzeżu miasta Hebron.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jak w Guantanamo... Konwencje, traktaty, prawo do kosza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.