Facebook Google+ Twitter

Izrael: Winny jest system, nie Ahmadineżad

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-13 21:24

Minister spraw zagranicznych Izraela stwierdził, że problemem jest irański reżim a nie prezydent Ahmadineżad. W ten sposób minister skomentował wyniki wyborów w Iranie. Zwyciężył w nich dotychczasowy prezydent Mahmud Ahmadineżad.

Awigdor Liberman podkreślił, że wspólnota międzynarodowa powinna dążyć do powstrzymania irańskiego programu nukleranego. Jego zdaniem problem z Iranem wynika z panującego tam reżimu, nie ma natomiast nic wspólnego z osobą prezydenta Ahmadineżada.

Wicepremier Silvan Szalom stwierdził z kolei, że zwycięstwo dotychczasowego prezydenta to policzek dla wysztkich tych, którzy wierzyli, że Iran dąży do dialogu. "Wyniki głosowania to wiadmość dla świata, że Iranczycy popierają politykę Ahmadineżada i nie chcą zmian." - dodał wiceszef rządu.

Większośc izraelskich ekspertów uważa, że wyniki głosowania zostały sfałszowane. Znawca zagadnień irańskich, Menasze Amir, powiedział, że duchowni muzułmańscy ogłosili przed wyborami, iż „na rzecz islamu wolno dokonywać oszust wyborczych". Zdaniem analityka z Centrum Mosze Dayana w Tel Avivie Eyala Zissera Amerykanie będą teraz dążyć do większego zaanagżowania Iranu w dyplomatyczny dialog.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.