Facebook Google+ Twitter

Izrael zaatakował obiekty Hamasu w Strefie Gazy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-27 12:08

Lotnictwo izraelskie przeprowadziło serię ataków na 30 obiektów Hamasu w Strefie Gazy. Według Hamasu i telewizji Al Dżazira, zginęło 120 osób, a 200 zostało rannych. Źródła medyczne w Gazie informują o 140 zabitych.

Rzecznik izraelskiej armii oświadczył, że nalot na Strefę Gazy był "dopiero początkiem". Według radiostacji muzułmańskiej organizacji Hamas, podczas zmasowanego nalotu zginęło 155 osób, a ponad sto zostało rannych.

Rzecznik izraelskiej armii powiedział, że ataki są początkiem operacji, zarządzonej przez izraelski gabinet bezpieczeństwa. Bombardowanie Strefy Gazy ma być kontynuowane. Rzecznik dodał, że nie wyznaczono terminu zakończenia operacji, a armia będzie działać zależnie od sytuacji.

Prezydent Izraela Simon Peres oświadczył, że jego nie zamierza ponownie zajmować Strefy Gazy, ale ma do dyspozycji wiele innych środków. Rządząca w Strefie muzułmańska organizacja Hamas wezwała natomiast swoich bojowników do pomszczenia zabitych.

W kilku zbombardowanych rejonach, między innymi w gęsto zabudowanym centrum Gazy, unoszą się geste smugi dymu. Przypuszczalnie większość ofiar to umundurowani bojówkarze, którzy uczestniczyli w uroczystości zakończenia szkolenia w siedzibie palestyńskiej policji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.