Facebook Google+ Twitter

Izrael: Zatrzymano Żyda, który chciał złożyć kozła w ofierze

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-08 21:13

Izraelska policja powstrzymała radykalnie prawicowego Żyda przed złożeniem ofiary z kozła na Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie. Wieczorem rozpoczęło się jedno z najważniejszych żydowskich świąt Pesach. Upamiętnia ono wyjście Żydów z niewoli egipskiej.

Policja zatrzymała Noama Federmana, gdy prowadził kozła i trójkę swoich dzieci na Wzgórze Świątynne. Teraz miejsce święte dla muzułmanów, dwa tysiące lat temu stała na nim Świątynia Salomona. Mężczyzna chciał zabić kozła w ofierze z okazji święta Pesach. - To hańba, że policja utrudnia Żydom złożenie świątecznej ofiary - mówił po zatrzymaniu.

Żyd, który jest doskonale znany policji, po kilku godzinach wraz z dziećmi został wypuszczony. Otrzymał zakaz wchodzenia na Stare Miasto przez tydzień, a jego kozioł został skonfiskowany. Noam Federman zażądał jego zwrotu, bo jak tłumaczył - jest to najlepszy kozioł z jego farmy.

Noam Federman jest radykalnie prawicowym religijnym Żydem. Był wielokrotnie aresztowany. W okolicach Hebronu nielegalnie zbudował dom i swoją farmę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.