Facebook Google+ Twitter

Izrael zlikwidował większość blokad drogowych na Zachodnim Brzegu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-24 16:17

Izrael zlikwidował większość blokad drogowych na Zachodnim Brzegu, umożliwiając Palestyńczykom swobodne podróżowanie między miastami. Działania te przeprowadzono mimo ryzyka wznowienia ataków terrorystycznych na osadników.

Likwidacja blokad drogowych na Zachodnim Brzegu odbyła się bez rozgłosu i nie wzbudziła na razie, protestów radykalnych osadników. Władze izraelskie traktują te posunięcia jako gest dobrej woli wobec Stanów Zjednoczonych i Unii Europejskiej, które naciskały na odblokowanie ruchu, aby umożliwić Palestyńczykom wznowienie działalności gospodarczej.

Prawdopodobnie Izraelczycy zdecydowali się też na ten krok, widząc, że wyszkolone przez Amerykanów siły porządkowe Mahmuda Abbasa coraz skuteczniej zwalczają struktury terrorystyczne Hamasu na Zachodnim Brzegu.

Gorsza sytuacja panuje w rządzonej przez Hamas Strefie Gazy, która nadal objęta jest ścisłą blokadą izraelską. Warunkiem jej zniesienia jest zwolnienie żołnierza Gilada Szalita, który został uprowadzony przez Hamas prawie trzy lata temu - 25 czerwca 2006 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.