Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23365 miejsce

Izrael zniknie z politycznej mapy świata? Wladimir Wolff "Piaski Armagedonu"

Apokaliptyczna wizja zagłady świata może się ziścić już teraz. Płonie Kopuła na Skale i meczet Al-Aksa, a na ich zgliszczach żydowscy ekstremiści chcą wybudować Trzecią Świątynię Jerozolimską. Przewrót w Egipcie znacznie zmienia układ sił w krajach islamu. Muzułmanie z całego świata ruszają na świętą wojnę... Nadciąga Armagedon?

Piaski Armagedonu / Fot. Wyd. Ender, projekt okładki: Mariusz KozikNie miałem okazji czytać poprzedniczek „Piasków Armagedonu” jednak dzięki wydawcom Wiadomości24.pl mogłem poznać i zrecenzować „Północny sztorm” – najnowszą książkę Vladimira Wolffa, autora, o którym wiemy niewiele. Z wykształcenia i zamiłowania historyk, specjalizujący się w dziejach Rosji i Niemiec, w odpowiedzi na brak współczesnej polskiej literatury o charakterze politycznym i militarnym, pewnego dnia postanowił napisać thriller wojenny.

W taki właśnie sposób zrodziła się pierwsza powieść autora, „Stalowa kurtyna”, która światło dzienne ujrzała w czerwcu ubiegłego roku. Wolff przedstawił w niej odważną wizję konfliktu zbrojnego z jedną zasadniczą różnicą: tym razem Polacy znajdują się po drugiej stronie żelaznej kurtyny… W 2010 roku ukazała się także książka „Czerwona Apokalipsa”, w której to Wolff opisuje wojnę domową na Ukrainie. Wreszcie 20 kwietnia 2011 na rynku pojawiła się książka „Piaski Armagedonu”.

Podobnie jak w ostatnich powieściach Dana Browna kluczową osobą jest Robert Langdon, tak w przypadku Władimira Wolffa tym, który spaja jego powieści, jest Wirski… porucznik Andrzej Wirski. Jednak nie tylko jego poczynania sprawiają, że wielu sięga po książki Wolffa. Barwne opisy zdarzeń, miejsc i postaci, działania militarne i taktyki dyplomatyczne, stosowane przez głowy światowej polityki, to tylko kilka ziarenek piasku w całym Armagedonie. Ale żeby o tym mówić, najpierw wspomnieć wypada, o czym jest powieść.

Armagedon jest miejscem zapowiadanej w Apokalipsie św. Jana ostatecznej walki dobra i zła. Oko w oko staną między sobą hordy Szatana i anielskie hufce pod wodzą Chrystusa. W wyniku zażartej walki demoniczne siły zostaną pokonane, a boskie zwycięstwo rozpocznie okres panowania Chrystusa, który potrwa tysiąc lat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

cespenaster
  • cespenaster
  • 05.12.2011 10:39

Bardzo rzetelna i wyczerpująca recenzja. Dziękuję

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.