Facebook Google+ Twitter

Izrael został sprowokowany do ataku? IDF pokazał wideo

Wczoraj w internecie MON Izraela opublikowało nagranie, które ma potwierdzać, że oddziały komandosów zostały sprowokowane do ataku na "Flotyllę Wolności". Zobacz ujawnione wideo.

Na krótkim, ponadminutowym nagraniu, widać ujęcia korzystne tylko dla strony izraelskiej. Z dołączonego komentarza możemy się dowiedzieć, że tuż po znalezieniu się na pokładzie "Flotylli Wolności", komandosi spod flagi gwiazdy Dawida zostali zaatakowani granatnikami czy koktajlami Mołotowa. Nie jest natomiast wyjaśnione dlaczego doszło do interwencji armii Izraela na statek z pomocą humanitarną dla Strefy Gazy, odizolowanej od świata blokadą morską.Strona izraelska twierdzi, że komandosi zostali ostrzelani. Co najmniej czterech z nich miało zostało rannych. Podczas przejęcia żołnierze spotkali się z fizyczną przemocą ze strony (propalestyńskich) działaczy, którzy zaczęli do nich strzelać z ostrej amunicji - czytamy w komunikacie armii izraelskiej. Po południu Izrael opublikował film, który ma tłumaczyć dlaczego doszło do tragedii.

Źródło:
gazeta.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Ja tam widze, przede wszystkim, bezprawne dzialanie Izraela na wodach miedzynarodowych. Gdyby izraelscy komandosi nie zaatakowali, to pasazerowie statkow Flotylli Wolnosci by sie nie bronili... Tyle sie teraz przeciez slyszy o piratach itp.

Komentarz został ukrytyrozwiń

:]

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Na krótkim, ponad minutowym nagraniu, widać ujęcia korzystne tylko dla strony Izraelskiej."
Konia z rzędem temu, kto tam cokolwiek widzi...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Też mi się podoba argumentacja komandosów izraelskich, że się musieli bronić... bo to pewnie członkowie załogi statków z pomocą humanitarną wtargnęli po linach do tych bojowych śmigłowców izraelskich... :]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.