Facebook Google+ Twitter

Izraelczycy nie popierają zwieszenia broni z Hamasem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-19 14:55

Najnowsze sondaże wskazują, że w Izraelu nie ma szerokiego poparcia dla ogłoszonego półrocznego zawieszenia broni z Hamasem. Premier Ehud Olmert ostrzegł w wywiadzie prasowym, że rozejm jest ostatnią szansa uniknięcia zmasowanej operacji antyterrorystycznej w Strefie Gazy.

Według sondaży, zaledwie 43 procent Izraelczyków opowiada się za rozejmem, który zdaniem ekspertów może załamać się już w najbliższych dniach. Przypuszczalnie nieufność podyktowana jest faktem, że nie udało się zmusić Hamasu do wypuszczenia porwanego dwa lata temu żołnierza Gilada Szalita.

W tej sprawie wobec rządu Olmerta wysuwane są liczne zarzuty, a lider opozycji Benjamin Netaniahu uznał rozejm za poważny błąd taktyczny i polityczny.

Z kolei rzecznik Hamasu oznajmił, że opinia światowa powinna docenić zasługi jego organizacji w ustanowieniu rozejmu i uznać jej prawomocność. W reakcji na to przedstawiciele ONZ podkreślili, iż nic się w tej sprawie nie zmieniło.Tymczasem, wbrew początkowym obawom, rozejm przestrzegany jest dość skrupulatnie przez obie strony.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.