Facebook Google+ Twitter

Izraelczycy odwołali wizytę w Wielkiej Brytanii, bojąc się aresztowań

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-05 14:58

Kolejni Izraelczycy odpowiedzialni za wojnę w Strefie Gazy odwołali wizytę w Wielkiej Brytanii. Przestawiciele armii obawiali się aresztowania pod zarzutem zbrodni wojennych. Izrael ponownie ostrzegł Londyn, że takie sytuacje mogą doprowadzić do pogorszenia relacji między obu krajami.

Oenzetowski raport Golstone'a o zbrodnie wojenne oskarża obie strony konfliktu - Izrael i palestyński Hamas.

Izraelscy wojskowi zrezygnowali z podróży na Wyspy, gdyż nie otrzymali gwarancji, że nie zostaną aresztowani. Wiceminister spraw zagranicznych zaapelował więc do prokuratora generalnego Wielkiej Brytanii, aby zajął się sprawą. Ostrzegł także, że takie sytuacje negatywnie wpłyną na stosunki między obu krajami.

Kilka tygodni temu podróż do Wielkiej Brytani odwołała Tzipi Livni, która podczas wojny w Strefie Gazy była ministerm spraw zagranicznych. Wywołało to napięcie między Tel Awiwem a Londynem. Rząd premiera Benjamina Netanjahu zażądał od Brytyjczyków zmiany prawa, które pozwala na aresztowanie izraelskich polityków i wojskowych.

Zapowiedział, że Londyn sam sobie zablokuje możliwość odgrywania istotnej roli w ewentualnym procesie pokojowym. Brytyjski minister spraw zagranicznych oświadczył wówczas, że rząd szuka sposobu na zmianę przepisów, aby w przyszłości uniknąć podobnych sytuacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.