Facebook Google+ Twitter

Izraelczycy popierają atak na irańskie instalacje nuklearne

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-04 08:22

Większość Izraelczyków popiera atak na irańskie instalacje nuklearne. Takie są wyniki sondażu przeprowadzonego przez Uniwersytet Bar-Ilan na zlecenie Anti-Defamation League. Badanie przeprowadzono na próbie 610 izraelskich Żydów.

Atak izraelskiej armii popiera 65 procent badanych Izraelczyków. Wiekszość z nich twierdzi, że nie zmieni zdania, nawet jeśli Stany Zjednoczone sprzeciwią się interwencji zbrojnej. Również większość Izraelczyków wypowiada się pozytywnie o administracji Baraka Obamy i wierzy, że bezpieczeństwo ich kraju w dużej mierze zależy od Amerykanów.

Od wielu tygodni media spekulują na temat izraelskich przygotowań do ataku na irańskie instalacje nuklerane. Prasa pisała wczoraj o dodatkowych ćwiczeniach rezerwistów obsługujących systemy antyrakietowe "Arrow" i "Patriot" oraz ćwiczeniach lotnictwa w okolicach Gibraltaru.

Władze zaprzeczają jednak, że manewry mają coś wspólnego z planowanym atakiem. Przeciwko operacji militarnej opowiadają się Stany Zjednoczone. Ich zdaniem lepszym rozwiązaniem jest prowadzenie z Teheranem negocjacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.