Facebook Google+ Twitter

Izraelczycy są niezadowoleni ze składu nowego rządu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-01 10:56

Takie są wyniki sondażu opublikowanego przez dziennik "Haaretz". Wczoraj został zaprzysiężony gabinet Benajmina Netanjahu. Do stworzonej przez lidera Likudu koalicji weszły centro-lewicowa Partia Pracy, ultranacjonalistyczny Nasz Dom Izrael Awigdora Libermana, ultraortodoksyjny Szas i mniejsze ugrupowania, które popierają osadnictwo żydowskie. Badanie przeprowadził Uniwersytet w Tel Avive.

Nowy rząd nie podoba się 54 procentom Izraelczyków. Ich zdaniem, gabinet ma niewielkie szanse na przetrwanie. Dwie trzecie badanych uważa, że Awigdor Liberman z ultraprawicowego Naszego Domu Izrael, który otrzymał tekę ministra spraw zagranicznych, nie powinien reprezentować państwa żydowskiego za granicą. Najwyższe notowania dostał minister obrony Ehud Barak. Dwie trzecie Izraelczyków uważa, że w przeciwieństwie do większości ministrów, jest on przygotowany do pracy.

Według wydziału statystycznego Uniwersytetu w Tel Avivie, przyczyną niezadowolenia Izraelczyków jest przede wszystkim zbyt duża, rekordowa liczba ministrów. Benjamin Netanjahu powołał 29 szefów resortów, tak, aby każde ugrupowanie koalicyjne miało swojego przedstawiciela w rządzie. Według badanych szefowie resortów nie poradzą sobie z głównymi problemami, czyli kryzysem ekonomicznym i bezpieczeństwem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.