Facebook Google+ Twitter

Izraelscy ministrowie rozmawiają z USA i Rosją o planach Iranu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-02 19:22

Izraelscy ministrowie omawiają w Waszyngtonie i w Moskwie kwestie dotyczące atomowych zbrojeń Iranu i procesu pokojowego na Bliskim Wschodzie. Zdaniem Izraela - Korea Północna ścisle współpracuje pod względem wojskowym ze skrajnymi reżimami w Damaszku i w Teheranie.

Minister obrony Izraela Ehud Barak od niedzieli przebywa w Stanach Zjednoczonych, gdzie omawia z szefami Pentagonu sytuację w Zatoce Perskiej.

Amerykanie chcą nawiązać rozmowy z Teheranem po irańskich wyborach prezydenckich 12 czerwca, spodziewając się, że uda im się nakłonić go do przerwania zbrojeń jądrowych. Przedmiotem rozmów Baraka w USA są też wyznaczone na 7 czerwca wybory parlamentarne w Libanie, w których zwycięstwo może odnieść wspierany przez Irańczyków islamski Hezbollah.

Tymczasem szef dyplomacji Izraela Awigdor Lieberman rozmawiał dziś w Moskwie i Sankt Petersburgu z przywódcami Rosji, Miedwiediewem i Putinem, starając się nakłonić ich do zaostrzenia sankcji ekonomicznych wobec Iranu. Na razie uzyskał jednak tylko zapewnienia, że Rosja nie dostarczy nowych rodzajów uzbrojenia Syrii, skąd mogłyby się one dostać w ręce Hezbollahu i Iranu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.