Facebook Google+ Twitter

Izraelscy studenci mają "czarną listę" wykładowców o lewicowych poglądach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-27 12:08

Studenci na uniwersytecie w Hajfie tworzą czarną listę "antyizraelskich" wykładowców. Znajdują się na niej profesorowie o lewicowych poglądach. Na pomysł wpadła organizacja studencka IsraCampus.

"Uwaga. Piąta kolumna uniwersytecka. Poznaj antyizraelskich wykładowców w Izraelu" - czytamy na ogłoszeniu, które odsyła do strony internetowej organizacji. To na niej umieszczono nazwiska znanych w całym kraju profesorów o poglądach lewicowych.

Zeev Sternhell z Uniwersytetu Hebrajskiego, Yehouda Shenhav i Gadi Algazi z Uniwersytetu w Tel Awiwe, Lev Grinberg z Uniwersytetu Ben Guriona są oskarżani o "antyizraelskie postawy". Według organizacji, prowdzą oni "działaność wywrotową", czyli wspierają ataki terrorystyczne na Żydów, inicjują międzynarodowy bojkot kraju, podczas wykładów krytykują Izrael i syjonizm oraz - jak napisano - "współpracują ze znanymi antysemitami, którzy dążą do zniszczenia Izraela".

Wielu studentów krytykuje akcję. Mówią, że "czarne listy wykładowców" przypominają reżimy z przeszłości. Władze uniwersytetu odrzuciły skargi. Pozwoliły na kontynuowanie akcji, dopóki jest ona zgodna z prawem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.