Facebook Google+ Twitter

Izraelscy żołnierze wkroczyli do Gazy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-04 07:46

Izraelskie siły lądowe kontynuują rozpoczętą wczoraj operację zbrojną w Strefie Gazy. Według świadków dotarły już do miasta Gaza.

Po wejściu do Strefy izraelscy żołnierze otworzyli ogień. Bojownicy Hamasu odpowiedzieli ostrzałem z moździerzy.

Doniesienia o liczbie ofiar i rannych są sprzeczne. Izraelska armia twierdzi, że rannych zostało 30 żołnierzy, a dziesiątki członków Hamasu zginęło. Hamas mówi natomiast o wielu zabitych izraelskich żołnierzach, a palestyńskie służby medyczne informują o wielu rannych bojownikach Hamasu. Żadnej z tych informacji na razie nie można potwierdzić.

Operację lądową ostro potępił prezydent Autonomii Palestyńskiej. Mahmud Abbas ostrzegł, że izraelska agresja będzie miała poważne następstwa dla regionu. Zaapelował też o pilne zwołanie Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Izrael w wydanym oświadczeniu zapewnia, że celem operacji nie są palestyńscy cywile, ale bojownicy Hamasu. Armia ma zająć tereny, z których wystrzeliwują oni rakiety na izraelskie miasta. Minister obrony Ehud Barak zapowiedział, że operacja może potrwać wiele dni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 07.01.2009 17:22

Kolejny konflikt i jak zwykle Izraelczycy kochają nade wszystko pokój :-))),ale na szczęście coraz mniej ludzi wierzy w takie zapewnienia.Tym czasem bomba po bombie lecą na Palestyńskie domy . W 2006 r wojnę z Libańskim Ruchem Oporu czy jak kto woli Hezbollahem Izraelczycy zaczelii
12 lipca od zbombardowania Lotniska .Bezpośrednia przyczyna ataku na Liban Jak podawały media Izraelskie było porwanie dwóch żołnierzy Izraelskich ,Niemcy Hitlerowskie też stosowały podobne metody np: za zabicie jednego niemieckiego oficera podpalali wioskę i zabijali kobiety i dzieci.
Obecnie w Strefie Gazy dochodzi ginie wielu nie winnych cywilów.Prawo przyczyny i skutku mówi jedno nienawiść tworzy nienawiść a przemoc rodzi przemoc.Choć ta prosta prawda znana jest od zarania dziejów stosuje je nie wiele państw a muszę powiedzieć . Izrael NIE.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.