Facebook Google+ Twitter

Izraelska ambasada uniemożliwiła spotkanie palestyńskiego działacza z licealistami

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-06-28 14:40

Interwencja ambasady Izraela spowodowała, że nie doszło do umówionego spotkania uczniów LO nr 1 w Tarnowie z Omarem Farisem, prezesem Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Palestyńczyków Polskich.

W ramach cyklu spotkań "Pod jednym niebem" szkoła zaplanowała dyskusję. Uczniowie i nauczyciele mieli się spotkać z mieszkającym w Polsce Omarem Farisem, prezesem Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Palestyńczyków Polskich oraz Przemysławem Wielgoszem, redaktorem naczelnym polskiej edycji "Le Monde Diplomatique". Młodzież chciała dowiedzieć się więcej o sytuacji na Bliskim Wschodzie.

Więcej czytaj w serwisie natablicy.pl.


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

etyk
  • etyk
  • 05.07.2012 13:17

I jakże tu nie mówić o żydowskiej arogancji i pogardzie dla gojów?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jollka
  • Jollka
  • 30.06.2012 10:42

koźmiński-czy ty rozumiesz zasady funkcjonowania kraju. Co mają władze kraju do decyzji dyrektorki jakiejś szkoły w jakimś mieście. Ty władze oczernisz nawet jak kot Michalskiej pogryzie psa kKowalskiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Omar Faris
  • Omar Faris
  • 30.06.2012 09:51

bardzo dziękuję za artykuł..Izrael i jego ambasadorowie jak zwykle stosują propaganda demagogiczna.każdy kto krytykuje polityka apartheidu i mordowania ludzie jest dla nich terrorysta lub antysemita.Naród Palestynki spotkał największy krzywda w historii świata.. gdzie powstał izrael na skutek działań terrorystycznych ;gdyż syjonizm i organizacji terrorystyczne jak hagahna.czy shtern prowadzi akcje przeciwko ludności cywilna zapijając i wpędzając reszta z ich domów i ziemi..
2- nie ja stwierdziłem że nie ma narodu żydowskiego ale profsor Shlomu Sand wybitny prosfor pochodzenia polskiego....
http://chomikuj.pl/sheeshaman/Shlomo+Sand+-+Invention+of+the+jewish+people/Shlomo+Sand+-+Po+polsku/Rzeczpospolita+-+Nar*c3*b3d+*c5*bcydowski+zosta*c5*82+wymy*c5*9blony+-+Shlomo+Sand, 196665267.pdf
Niestety izareal i jego ambasadorowie sfałszowali pojęcie narodowości i historia..oni nie maja nic wspólnego z Palestyną.....mimo wszystko OWP i Yasser Arafat podpisałi układ Oslo 20 lat temu ale rasistowski rządy Izraela nie chcą i myślą o pokoju ..my i w środ nas jest duża liczba żydów..walczymy o stworzenia demokratycznego Państwa dla wszystkich bez wzgledu na Religa i światopogląd... będziemy dalej działać .spotkać wszędzie z lodzimy..nie jesteśmy przeciwko żydom.jesteśmy przeciwko okupacji.... ...nich ten pan pija cały morza martwego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Dyrektorka liceum odwołała dyskusję, gdy do szkoły zadzwonił przedstawiciel ambasady Izraela. Z relacji dyrektorki wynika, że zarzucał jej antysemityzm."
Trzeba mu było w odpowiedzi zarzucić antyarabizm.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No proszę, to już kolejna tego typu interwencja ambasady Izraela. Cóż to takiego mogli się dowiedzieć uczniowie z Tarnowa? Zapewne stos jakichś nieprawomyślnych informacji. Ambasada Izraela trzyma rękę na pulsie jak mało kto.
Najbardziej zadziwiająca jest dziś wykładnia pojęcia : antysemita, antysemityzm. "Antysemitą" jest dziś ten kto krytykuje, źle mówi o Izraelu, Izraelczykach. I to wystarczy. Fakt Holokaustu wykorzystywany jest w każdym sporze Izraela z innymi państwami, a zarzut antysemityzmu wisi nad każdym kto odważy się zauważyć jakąś nieprawidłowość w postępowaniu przedstawicieli Izraela.
Przypomina mi to jako żywo nasz polski dyskurs - kto widzi jakiekolwiek błędy w polityce PO ten :moher i kaczysta od Rydzyka. Natomiast ten kto ma czelność skrytykować PO staje się automatycznie zakamuflowaną opcja niemiecką na przykład.
Przeinaczanie znaczenia słów i pojęć jest tragedią samą w sobie. Przede wszystkim dla stosunków międzyludzkich.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.