Facebook Google+ Twitter

Izraelska armia ograniczy operacje militarne na Zachodnim Brzegu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-25 21:16

Izraelska armia ograniczy operacje militarne na Zachodnim Brzegu - twierdzą źródła w Ministerstwie Obrony. Decyzja Tel Awiwu ma ułagodzić Amerykanów, którzy chcą całkowitego wstrzymania osadnictwa żydowskiego na palestyńskim terytorium.

Według palestyńskich danych, izraelscy żołnierze wkraczają do miast i wsi na Zachodnim Brzegu kilka razy w tygodniu, głównie w nocy. Tylko w ciągu ostatniej doby przeszukali kilka domów w Nablusie i w wiosce Bilin niedaleko Ramallah.

Zatrzymali czterech Palestyńczyków. Izraelskie źródła twierdzą, że armia juz wkrótce ograniczy operacje militarne w czterech miastach - Betlejem, Ramalli, Jerychu i Kalkilii. Częściową odpowiedzialność mają w nich przejść szkolone przez Amerykanów palestyńskie siły bezpieczeństwa. Izraelscy żołnierze mogliby wkraczać do miast tylko wtedy, gdyby bojownicy palestyńscy przygotowywali atak.

Anonimowe żródła podały, że premier Benjamin Netanjahu chce w ten sposób zmusić Waszyngton do większych ustępstw w sprawie osadnictwa żydowskiego. Amerykanie żądają całkowitego jego wstryzmania. Tel Awiw zapewnia, że nowych osiedli budować nie będzie, ale stare powiększy, jeśli pojawi się taka potrzeba demograficzna.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.